همه چیز درباره ی آزمون PLAB

آزمون Professional and Linguistic Assessments Board) PLAB) مخصوص پزشکان در کشور انگلستان می باشد.
آزمون PLAB آزمونی است که در کشور انگلستان برای معادل سازی مدارک پزشکانی که در خارج از انگلستان تحصیل کرده اند و قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند و یا قصد دارند به عنوان پزشک در انگلستان مشغول به کار شوند برگزار میگردد.
آزمون PLAB در دو مرحله برگزار میشود که به PLAB 1 و PLAB 2 معروف میباشد.

مرحله اول PLAB:

این مرحله شامل 180 سوال پنج گزینه ای می باشد که طی سه ساعت برگزار می شود و بیشتر در خصوص سنجیدن توانایی فرد برای به کار گیری دانش خود در مراقبت و درمان بیماران می سنجد.که این آزمون 4 بار در سال در انگلستان و 2 بار در سال در تعدادی از مراکز خارجی برگزار می شود. کشورهایی که در خارج از انگلستان آزمون بخش یک PLAB را برگزار میکنند، توسط British Council مشخص می شوند . شما می توانید Blueprint و مباحث لازم برای مطالعه PLAB رو از اینجا دانلود کنید.

مرحله دوم PLAB:

این مرحله از 18 سناریو تشکیل شده که برای هرکدوم 8 دقیقه وقت دارید، آزمون به این شکل هست که برای خواندن دستورالعمل ها و اطلاعات بیمار ، یک و نیم دقیقه بین سناریوها فرصت خواهید داشت. سپس وارد اتاق آزمون می شوید و وظیفه مشخص شده را تکمیل می کنید. حداقل دو ایستگاه استراحت وجود خواهد داشت که به شما امکان می دهد استراحت کنید. کل امتحان حدود سه ساعت طول خواهد کشید.د ر این آزمون 4 حوزه مهارتی در OSCE ارزیابی می شود : آزمون بالینی ،مهارت های عملی،مهارت های ارتباطی،گرفتن شرح حال این آزمون تنها در مرکز ارزیابی بالینی در منچستر انگلستان (Clinical Assessment Centre) برگزار می شود. که در این آزمون مهارت های شما در مدیریت بیماران و ارزیابی بیماری بررسی می شود.شما می تونید blueprint و مباحث لازم برای مطالعه PLAB رو از اینجا دانلود کنید.
برای آشنایی با خطاها و falt های رایج در این مرحله این فایل رو دانلود کنید.
همچنین جهت ثبت نام در این آزمون و دریافت اطلاعات بیشتر می تونید به سایت :www.gmc-uk.org مراجعه کنید.

نظرات 0 در انتظار بررسی 0 تایید شده

آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.