راهنمای جامع برای یادگیری کامل “مقطع بالینی “

توی این پست می خوایم برخی ویژگی های فیلم های آموزشی رو بگیم و به شما کمک کنیم که مجموعه مناسب خودتون رو پیدا کنین تا بهتر برای دو مقطع فیزیوپات و بالین آمادگی پیدا کنید:

◼️دوره فیزیوپاتولوژی:

 

اسموزیس  (فیلم + نوتها) (Osmosis)

مجموعه اسموزیس بهترین و جذاب ترین مجموعه برای یادگیری پزشکی از علوم پایه تا دوره بالینی (به ویژه دوره فیزیوپاتولوژی) محسوب میشه و مباحث را به صورت نیمه کامل (نه کامل و جامع و نه خیلی خلاصه!) بیان میکنه، توصیه می کنیم اگر هر مجموعه دیگری رو تهیه میکنین، حتما این مجموعه رو هم دانلود کنید و از متد آموزشی بی نظیر اون لذت ببرین.

این مجموعه بسیار پرطرفداره و به هیچ عنوان از این مجموعه صرف نظر نکنین!!

اسموزیس

◼️دوره بالینی:

 

 

1- مجموعه لکچریو (Lecutrio)

این مجموعه به آموزش کامل و جامع تمامی دروس بالینی از صفر (پاتوفیزیولوژی) تا صد (تمامی نکات بالینی) اختصاص میده و یکی از جامع ترین مجموعه ها برای یادگیری دروس بالینی محسوب میشه. از تعداد زیاد فیلم های لکچریو در هر مبحث ترس به دلتون راه ندین!! چراکه هر فیلم حدودا بین 8 تا 12 دقیقه اس و ویژگی مهم دیگه برای این مجموعه اینه که به زبونی ساده، روان و بسیار شمرده تدریس میکنه. با استفاده از این مجموعه ، علاوه بر این که مفاهیم بالینی رو کامل یاد میگیرین، برای آزمون USMLE هم به طور کامل آماده میشین چرا که این مجموعه، یکی از پرطرفدارترین مجموعه های کسب آمادگی برای آزمون USMLE هم به حساب میاد.

 

لکچریو

2- مجموعه مدکوئست(MedQuest)

این مجموعه مثل  لکچریو بسیار بسیار پرطرفداره  و توسط دکتر کنراد فیشر تدریس میشه که برترین مدرس USMLE هم هست. دکتر کنراد فیشر به دلیل شیوه تدریسی خودش جوایز متعددی رو بدست آورده. این مجموعه به شدت به همکاران مقطع بالینی توصیه میشه چراکه مطالب رو بسیار روان و سریع و خلاصه و جذاب توضیح میده جناب کنراد!

 

مد کوئست

3- مجموعه DIT

این مجموعه هم مثل لکچریو به توضیح کامل دروس بالینی از صفر تا صد میپردازه و تقریبا به اندازه لکچریو طرفدار داره (البته که این مجموعه مباحث را یکم خلاصه تر توضیح میده). این مجموعه هم بسیار پرطرفداره و همچنین با استفاده از این مجموعه برای آزمون USMLE نیز آماده میشین .

 

dit

 

 

 

بین Lecturio و MedQuest و  DIT  کدومشو انتخاب کنیم؟

البته که ما نمیتونیم بدونیم که شما چه سبکی رو دوس دارین .پس لازمه که خودتون نمونه هایی که از این سه مجموعه رو قرار دادیم ببینید و بعد با سبک هر کدوم که راحت تر بودین . اون رو انتخاب کنین .ولی در کل محتوای هر سه مجموعه یکسانه و به راحتی همه مباحث رو یاد خواهید گرفت و هیچی توی پزشکی دیگه براتون غریبه نخواهد بود!

 

مجموعه ای که اختصاصی روی یک یا چند مبحث کار کرده:

 

4- مجموعه اسکچی(Sketchy)

مجموعه اسکچی به صورت اختصاصی ویدئوهاش رو به آموزش 4 مبحث (میکروبیولوژی، پاتولوژی، فارماکولوژی و طب داخلی) اختصاص میده که فارماکولوژی و طب داخلی به عنوان دروس بالینی محسوب میشن. این مجموعه بخاطر تدریس داستان وارش بسیار بسیار پرطرفداره و با تعریف داستان و گذاشتن رمز های جذاب برای مطالب، به خاطر سپردن اونها رو خیلی آسون تر میکنه. توصیه میکنیم حتما حتما نمونه های این مجموعه رو مشاهده کنین، شاید شما از اون دسته ای باشید که مطالب رو به این روش به بهترین نحو یاد میگیرین.

 

اسکچی

نظرات 0 در انتظار بررسی 2 تایید شده

آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

کاری که دارید می کنید فوق العاده ـست
ممنون

پاسخ Nima blc

    ممنونم از انرژی خوبت

    پاسخ ادمین