راهنمای انتخاب بهترین مدل آموزش تصویری پزشکی

شیوه ها و روش های آموزش پزشکی زیاد در دنیا وجود داره و ما می خوایم این روش ها رو در این مقاله برررسی کنیم و بهتون کمک کنیم که روش درسی و محتوای آموزشی مناسب خودتون رو انتخاب کنید. پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.
همون طور که می دونید برندهای آموزشی زیادی در حیطه علوم پزشکی در دنیا وجود داره و هرکدوم روش ها و شیوه های مخصوص خودشون رو دارن و در ادامه انواع مدل آموزشی رو براتون شرح خواهیم داد. فقط به این نکته توجه کنید که نام گذاری این مدل های آموزشی زایده ی فکر نویسنده است.
1. مدل اسلاید صوت:
این مدل آموزشی شایع ترین مدل آموزشی چه در ایران و چه در جهان است. تولید و آماده سازی این مدل اموزشی ساده هستش . خب همینجور که از اسمش مشخصه در این روش یکسری اسلاید موجود هست که استاد این اسلاید هارو توضیح می ده و شما صدای ااستاد رو می شنوین و تصاویر اسلاید رو می بینید. این روش تدریس برای کسانی مناسب است که از طریق شنوایی بیشتر یاد می گیرند و بود و نبود استاد براشون فرقی نداره مثلا کسانی که موقع درس خوندن بلند بلند می خونن تا یاد بگیرن.
برندهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل: پاتوما، Boards and Beyond، کاپلان،kenhub،physeo می باشند.
2. مدل اسلاید تصویر:
این مدل آموزشی مشابه مدل آموزشی هستش که در بالا توضیح داده شد با این تفاوت که شما تصویر مدرس رو هم می بینین این مدل آموزشی برای افرادی که تمایل دارن با استاد مربوطه ارتباط چشمی داشته باشند و مدرس رو ببینن پیشنهاد می شه.
برندهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل: 123sonography، DIT، kissprep، lecturio، medquest، StrongMedicine
3. مدل استاد و تخته:
همینجور که از اسمش پیداست یک استاد وجود داره و یک تخته سفید که استاد همراه با تدریسش روی تخته هم شروع می کنه به نوشتن و نقاشی کردن این نوع آموزش هم جذابیت های خودش رو داره و به فهم درس خیلی کمک می کنه این روش برای افرادی که می خوان استاد رو ببینن و همچنینی حافظه تصویری قوی دارن مناسب است.
برندهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل: دکتر نجیب، online meded ، ninja nerd science
4. مدل تایپو موشن:
درواقع نوعی موشن گرافیک هستن که بصورت دست نوشته و تایپی می باشد که در کنار انیمیشن و موشن به شما مطالب پزشکی رو آموزش می دن این مدل آموزشی برای کسانی مناسب است که حافظه تصویری قوی دارند می باشد و یا این که می خوان یک آموزش fun داشته باشن مناسب است.
برندهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل: osmosis،armando
5. مدل دست نوشته:
در این مدل یک صفحه وجود داره که استاد با قلم نوری میاد همراه با تدریسش روی این صفحه شروع می کنه به نوشتن یک چیزی شبیه به مدل استاد و تخته هستش اما با این تفاوت که دیجیتال شده و شما تصویر استاد رو نمی بینین.
برندهایی که در این دسته قرار دارند شامل: Khan Academy، medcram
6. مدل story telling:
در این مدل به وسیله نقاشی و رمزسازی بین نقاشی و مطالب علمی و با روایت یک قصه باعث می شوند شما یادگیری عمیق تر قوی تری داشته باشید این مدل آموزشی برای کسانی که از رمزسازی خوششون میاد و حافظه تصویری قوی دارند مناسبه .
برندهایی که در این دسته قرار می گیرند: picmonic، pixorize، sketchy
7. مدل استاد محور و ترکیبی:
این مدل بیشتر در تولید فیلم های بالینی و مهارتی استفاده دارد . در این مورد بیشتر ما تصویر استاد ر داریم و گاهی انیمیشن یا تصاویر دیگه هم میان.
برندهایی که در این دسته قرار دارند شامل: AMBOSS، Anatomy acland، barbara، crashcourse، GeekyMedics،

نظرات 0 در انتظار بررسی 2 تایید شده

آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

ممنون
بسیار عالی بود

پاسخ حامد

    خواهش می کنم عزیزم

    پاسخ ادمین